Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 14:18

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Utorak, 25 Novembar 2014, 21:00 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Iako sledeća fotografija nije nastala na ovom putu (već na putu Hanioti - Nea Skioni) postaviću je sada da bih pokazao kako ljudski nemar i / ili pohlepa mogu pretvoriti prelepu prirodu i gustu borovu šumu koja je krasila Kasandru u golet. To je naravno promenilo i mikroklimu na poluostrvu i biće potrebne godine da se ponovo oseti karakterističan miris borova.

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Utorak, 25 Novembar 2014, 21:19 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Nea Skioni je jedno od mesta koje je zadržalo tradicionalni duh ribarskog mesta sa krivudavim, uskim ulicama i suprotnost je u odnosu na mesta na zapadnoj strani. Prosto je neverovatno da 7 km koliko su Nea Skioni i Hanioti udaljeni jedno od drugog predstavljaju toliku razliku, kao da su dva sveta. Za razliku od mesta na istočnoj strani u Nea Skioniu sam bio samo jednom pa su ovo samo lični utisci. Karakterističan je širok i lepo uređen trg / šetalište uz samu obalu na čijem kraju se nalazi dečije igralište i marina sa mnoštvo čamaca. Zimi u ovom mestu boravi tek 10-ak ljudi, a leti se osim izdavanjem smeštaja bave i ribolovom pa se ovde rano ujutru može kupiti sveže ulovljena riba (5-6 eura / kg). Videli smo da postoje manji marketi, pekara, kafić, ali na primer nismo našli fast food giros.

Slika

Slika

Plaža je na prvi pogled delovala lepo: pesak, bez gužve, kafić sa ležaljkama za iznajmljivanje uz piće, ali je u vodi bilo dosta morske trave (i plutajuće i po dnu). Ponavljam da sam bio samo jednom i da je bilo ljudi koji su se kupali, ali meni se nije dopalo. Zato smo se divno zabavljali na samoj plaži i prijao je taj mir, a i fotografisao sam neke lepe scene.

Slika

Slika

Slika

I meni omiljena

Slika

U svakom slučaju u zavisnoti od interesovanja ili shvatanja letovanja birate i mesto u kome ćete biti smešteni, ali preporučujem da se povremeno provozate tih 7 km i promeniti sredinu bilo da uživate u miru i dobroj večeri u nekom od ribljih restorana sa sveže ulovljenom, a ne zamrznutom ribom ili da se prepustiti gužvi u ulicama sa neonskim reklama i popijete piće u nekom fensi kafiću.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Sreda, 26 Novembar 2014, 21:28 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Dragi moji, jako mi je drago da ste poveli pricu i o Kasandri! :ljubac:

U mom srcu Tasos vise "nema alternativu", ali Pefkohori je bio prvi moj susret sa Grckom i njenim morima....bilo je to davne 1995. ....prvih deset dana septembra....vreme je bilo fenomenalno, more cisto kao suza, a toplo kao bara...jedno od najlepsih letovanja...moja porodica, bliski prijatelji sa nama...putovali smo preko neke grcke agencije, ne secam se imena, a prevoznik je bio "Somi turs" (ovako napisano), a tako je i "zvucalo"! :D Prevaranti na kvadrat, ali ni to nije umanjilo uzivanje u letovanju! :lol:

Bili smo smesteni u apartmanima odmah iznad magistrale (prvi red)...secam se da je u toj ulici bila i pekara, i mesara, i supermarket...i gomila nekih prodavnicica...i secam se da sam videla gomilu divnih vila, jos onda...plaza nije bila uredjena....nije bilo nicega, bukvalno, na njoj...samo pesak (cist) i mek...moracu da skeniram slike, jer tada jos nismo imali digitalni aparat! :D

Uvece smo setali... anegdote vezane za nasu decu su ostale "zive" do danas"...i za moje "veranje po gondolama"! :smesko-levo-desno: Neke stvari tada i tamo kupljene su jos "u zivotu" i u upotrebi (dusek sa "rupama za case", escajg, sejker za nes...japanke koje obozavam.... :D )...nekoliko slika sam skenirala ranije, da vidim da li mogu da ih nadjem...ali, na njima smo mi... :op-op:

I-da! Jednog dana je duvkao topao vetric...bili su mali talasici, a jedina osoba koja je imala "bliski susret" sa meduzom, u plicaku, je bio nas sin! :nevera:

Imam sliku gde nasi klinci, njih cetvoro, jedu ogroooomneee sladolede....takvih kod nas nije bilo... :D

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Sreda, 26 Novembar 2014, 22:58 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Evo me! Nasla sam nekoliko slika, koje su mi jako drage....koje me podsecaju na mladost, na vreme kad su mi deca bila mala... :ljubac:

Slika

Slika

Slika

Slika

:op-op:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Četvrtak, 27 Novembar 2014, 10:10 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Inace, tada je trebalo da odemo bas u Nea Skioni! Opisali su nam ga kao preslatko mesto, mirno, bas za decu...ne secam se sta se desilo, pa su nam, u poslednji cas, promenili rezervaciju...u svakom slucaju, ja sam bila prezadovoljna...

Ne znam za ostala mesta, ali secam se da smo u Pefkohoriju morali da kupujemo vodu, jer ona u apartmanu nije bila za pice...bila je slana....

Apartman je trebalo da bude sa dve sobe...ali, druga spavaca soba je bila i dnevni boravak spojen sa kuhinjom i trpezarijom....sada bih mogla staviti vise primedbi, kada znam i za bolje, :D , ali tada je sve bilo super!

Sve u svemu, bilo je lepo, plaza je zadovoljila sve tadasnje kriterijume, a vreme nas je fenomenalno posluzilo! :smesko-levo-desno:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Četvrtak, 27 Novembar 2014, 12:27 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Stvar ukusa...meni nikad više neć biti opcija zbog ogromne gužve, a već rekoh, poznajem porodicu koja letuje tamo već 7-8 godina za redom. Uvek je najbolje predstaviti destinaciju onakmom kakva jeste, a svako će po sopstvenim afinitetima prepoznati šta će mu leći :)


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Četvrtak, 27 Novembar 2014, 22:49 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Hajde da nastavimo, makar pričom obilazak zapadne obale poluostrva. Vidim da ima još forumaša koji su obilazili Kasandru pa ih molim da sa nama podele svoje viđenje poluostrva.

Ono što je karakteristično za sva ova mesta je da su suprotnost mestima na istočnoj strani, pre svega su namenjena porodicama sa malom decom i onima koji vole pasivni odmor. U njima nema velikih marketa, ali to ne znači da se u manjim prodavnicama ne može naći sve što vam treba za letovanja, postoji 1-2 mesare i pekare, kao i kafići i taverne. Plaže su uglavnom peščane i dugačke, a kako je ova strana otvorena ka moru poslepodne ima malih talasa i povremeno pojave morske trave.

Posidi je malo i slikovito mesto, praktično je spojeno sa mestom Kalandra koje se nalazi u unutrašnjosti. Celo mesto je zapravo dugačko nekih 500 m i sve se dešava u jednoj ulici / šetalištu pored mora. Sama plaža je prosečna, pesak i šljunak, ne mnogo široka, ali s obzirom da mesto nije mnogo popularno nije gužva na plaži. Obeležje ovog letovališta su peščani rt koji duboko zalazi u more, svetionik koji se na njemu nalazi, kao i ostaci Posejdonovog hrama, koji će vam prvi izaći kada na internetu pretražujete Posidi. Plaža na rtu nije uređena, pa morate nositi svoj mobilijar, vodu i hranu. Do samog špica može se doći samo terencem. U blizini Posidija (2-3 km) nalaze se dve lepe plaže koje pripadaju hotelima, Mendi na jugu i Aegeopelagitika na severu. Inače često južno od Posidija zna da duva vetar dok prema severu ne.

Furka i Skala Furka su naselja udaljena jedno od drugog 2 kilometra. Dok je Furka selo smešteno u unutrašnjosti poluostrva, Skala Furka je na obali. Ovo je malo veće mesto i u njemu postoje i supermarketi, dečije igraonice, poneki butik. Plaže je peščana, dugačka 2km, organizovana sa beach barovima sa ležaljkama i suncobranima, vodenim sportovima. U blizini plaže nalazi se mala luka za ribarske brodove. U selu se nalaze i ostaci stare vizantijske crkve. Mana mesta je da nema šetalište uz more.

Siviri je prilično mirno letovalište, prvenstveno za roditelje sa malom decom i one željne pravog odmora. Za noćni život morate potražiti neko drugo mesto, jer se noćni život ovde svodi na šetnju ili večeru u nekom od restorana. Uz obalu ima dosta tradicionalnih taverni, beach barova i kafića, a postoji i popločano šetalište pored mora, dok je glavna ulica daleko od plaže. Kažu da je zalazak sunca u Siviriju najlepši na celoj Kasandri. Siviri je u celoj Grčkoj poznat i kao domaćin “Festivala Kasandra” svakog leta, na kome se prikazuju savremene i antičke predstave i koji privlači hiljade turista i posetilaca iz celog regiona. Ovaj festival, odnosno predstave, koncerti i nastupi kulturno-umetničkih društava, održava se u modernom amfiteatru na otvorenom, po kome je mesto postalo prepoznatljivo.

Sani je jedno od najatraktivnijih naselja poluostrva, poznato po izobilju borova, divnim peščanim plažama i zalascima sunca. Sani je malo kosmopolitsko mesto, sa 4 hotela visoke kategorije koji pružaju širok spektar sadržaja. To su hoteli Sani Beach Hotel, Sani Beach club, Porto Sani Village, Sani Asterias Suites, a gotovo u svakom od njih ruski jezik i gosti dominiraju. Letovalište je poznato po centralnoj marini gde se nalazi i mnoštvo drugih objekata, kao što restorani, klubovi i razni sportski objekti, kao i i veliki broj lepih prodavnica gde možete kupiti odeću poznatih brendova, nakit ili suvenire. Okolina oko Sani plaže je posebna i ima neke od retkih vrsta flore i faune, a za ljubitelje prirode tu su i obeležene pešačke staze za šetnju. Za one koji vole sportove na vodi, na plaži postoje brojne aktivnosti, od vožnje bananom do parasailinga, a drugi se mogu oprobati na nekom od mnogobrojnih teniskih ili terena za košarku. Ne treba zaboraviti ni terene za fudbal, kako standardne tako i one za mali fudbal, kao i terene za golf.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Subota, 29 Novembar 2014, 17:42 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Pokusacu slikom da predstavim plazu u Siviriju, gde smo proveli jedan dan. Kroz mesto smo se samo provezli i mislim da nema niceg zanimljivog da ponudi sem najosnovnije nabavke (u neposrednoj blizini je Lidl).
Pored jednodnevnog izleta u Siviri, interes za duzim boravkom mogu imati eventualno roditelji sa malom decom, zahvaljujuci lepoj pescanoj plazi (bas sitan beli pesak) i relativno dugim (za malu decu sigurnim) plicakom.
Koliko sam pitao za cene smestaja u par obliznjih vila, cene su bile prilicno jake (doduse za najprimamljivije lokacije).

Ulicom kojom smo prisli plazi obiluje lepim vilama/hotelima, sto je slucaj i za prvi red kuca uz stazu setaliste pored same plaze, sa prelepo uredjenim dvoristima, palme i cvece...

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Subota, 29 Novembar 2014, 18:04 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Na plazi je bilo trave koje su verovatno prethodnih dana talasi izbacili na plazu, ali ja to nikada necu svrstati u kategoriju - prljavo. Trave ima iza bova, gde krece vece dubina 2-3m.

Na desnoj strani gde prestaje plaza krecu stene kojih ima i u vodi, pa je zanimljivo za ronjenje. U produzetku se naidje na par skrivenih mikro plazica, kao stvorenih za intimniju izolaciju.

Slika

Leva strana, u daljini se vidi mali mol sa nekoliko manjih ribarskih camaca, sto obecava da se tu moze kupiti sveza riba.

Slika

Slika

Slika

Naspram mola je simpa restorancic pred kojim ima ogromnih naslaga morske trave koja prija bosim stopalima (grcka taverna, kakvim sam ih zamisljao pre nego sto sam ih uzivo posetio).

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Subota, 29 Novembar 2014, 18:18 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Na oko pola plaze ima potok koji se uliva u more kada ima padavina, ovako vise lici na vrucu baru punu malih ribica ali ne bas privlacnog izgleda. Da li je to razlog sto je tu manja guzva ili nesto drugo, nije mi poznato. Plaza je tu malo sira i sitan pesak omogucava zaljubljenicima lopte da se lepo zabave.

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Subota, 29 Novembar 2014, 18:26 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Levi deo setalista, posle mola, obiluje radnjicima, kaficima, vilama.

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Subota, 29 Novembar 2014, 18:37 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Citiracu VlaMara: "Kažu da je zalazak sunca u Siviriju najlepši na celoj Kasandri".
Na zalost otisli smo ranije pa ne mogu da potvrdim, ali ako budem u prilici, posmatracu sa ovih klupa odakle se i preko dana pruza pregled pogled na pucinu.

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Subota, 29 Novembar 2014, 18:45 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 17:29
Postovi: 2521
Lokacija: Vinchester city
Pol: Bata
Na kraju treba reci, Siviri zasluzuje da se obavezno obidje ukoliko ste na Kasandri, da se provede u njemu makar jedan dan, i da se u smiraj dana uziva u zalasku sunca, a odakle...mozda pomogne neka od prilozenih slika :)

Slika

Slika

camac za imenjaka

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Četvrtak, 18 Decembar 2014, 20:54 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Deki r-4 je napisao:
Nea Potidea je prvi susret sa Kasandrom,mestasce koje ce vas docekati cim predjete mostic koji vezuje kopneni deo Halkidikija sa ovim poluostrvom. Specificno je po tome sto se ono proteze na istocnu i zapadnu stranu prsta.Kao takvo je jedinstveno i pruza vam izbor po zelji. Takvih mesta nema bas puno na bilo kojoj destinaciji priznacete. Mi smo dolazili na istocni deo na gradsku plazu i smestali se ispred kafica Mikonos. Ovaj kafic je bitan za pomenuti ga kao parametar gde je se dobro smestiti ali i po tome sto prave garantovano najbolji frape u celoj severnoj Grckoj. Za to vam licno tvrdim,od svega sto smo probali i videli ovi momci i simpaticne devojcice su pravi majstori u spravljanju ove osvezavajuce plazne kafe,kako je ja vec nazivam. Sama plaza je klasika, fini pesak lep ulaz u more ali i kratak plicak.Voda je uvek bila besprekorno cista,uprkos mojim visegodisnjim predrasudama da je zbog kanala mutna i prljava,iznenadila nas je svojom mirnocom i uvek solidno toplom temperaturom. Posto je u pitanju zaliv tu smo se uvek sklanjali od vetra koji je npr taj dan na drugim mestima znao da bude nepodnosljiv. U nastavku gradske plaze u pravcu Sitonije su kilometarske "poludivlje" i retko naseljene plaze koje su raj ako volite da se malo osamite i opustite a da nema one guzve koja krasi prvi prst generalno. Te plaze su nepregledne sve do Olintosa i Kalivesa mesta koje je kao neka nezvanicna granica izmedju Kasandre i Sitonije. Sve u svemu jedno malo simpaticno porodicno mesto do koga cete lako i brzo doci,sa dosta prodavnica i nekoliko velikih marketa za kvalitetno snabdevanje.

Hajde da se vratimo na istočnu obalu Kasandre i nastavimo obilazak. Deki r-4 može da dopuni svoje utiske iz Nea Potidee.


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Obilazak Kasandre
PostPoslato: Četvrtak, 18 Decembar 2014, 21:11 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
Po meni najlepše mesto na Kasandri je Afitos, malo tradicionalno selo podignuto na litici iznad mora. Zadržalo je taj starinski izgled: kamene kuće, popločane krivudave ulice, mnoštvo zanatlija. Iako postoji dosta smeštajnih kapaciteta mesto nije toliko popularno među našim turistima. U mestu postoji i veliki broj taverni i barova, kao i nekoliko fino snabdevenih prodavnica. Meni je posebno bilo zanimljivo uveče.

Slika

Slika

Slika

Slika

Karakteristično i za Afitos i za neka naredna mesta je da se nalaze podignuta u odnosu na more, pa je večna dilema da li smeštaj izabrati na plaži ili u centru mesta. Do same plaže se može doći i kolima, mada naći parking i nije lako. Ko sa sobom nosi plažni mobilijar nije baš lako spustiti se do plaže, odnosno vratiti se nazad. Ali je zato popiti kafu u nekom od kafića na samoj litici spektakularno.

Slika

Slika

Plaža je uglavnom peščana, ima povremeno stena, uređena u smislu beach-barova sa ležaljkama, a ima i dosta prostora za sopstvene peškire i suncobrane. More je čisto i toplo, bez talasa.

Slika

Slika

U samom mestu vredi obići i muzej folklora, kao i crkvu koja dominira trgom.

Slika

Slika

U samom mestu naš zemljak iz Leskovca drži restoran koji toplo preporučujem. Dobar izbor sveže ribe, birate šta i koliko da vam spreme, a grilovana hobotnica i melicani salata (salata od plavog patlidžana) su bili fenomenalni.

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.