Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 14:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 15:51 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Prvo jutro...

Prva na plazi...suncam se, dok Zoki jos nije sisao na dorucak...za razliku od pre, zelim da iskoristim svaki sekund "mora"...more je ravno kao staklo...prvih 15 minuta... :mrgreen: ...onda krecu talasici...koji svakog dana spiraju pesak iz plicaka i na ulazu u vodu ostaje krupan sljunak...i kamen...cine... :haha: ...mislim na Ivana i zaricem se da mu to nikad necu priznati! :lol:

Sistem posluzivanja za dorucak nije kao pre- "svedski sto", vec gosti prilaze frizideru kod sanka, kazu sta zele, a servirka slaze hranu na tanjir...ona sipa i sok/kafu/caj, daje vam hleb, peciva...znaci, gosti nista ne uzimaju sami...gosti drze rastojanje u redu, uglavnom...pored toga, s mesta na mesto stoje sredstva za dezinfekciju ruku...posto je gostiju u hotelu za najvise 8 soba, izbor hrane nije veliki, ali opet imate 2 vrste suhomesnatog, kackavalj, sir, kuvana jaja, omlet (nekad prazan, nekad sa dodatkom mesa, povrca...), slano (sir) i slatko (fil od vanile) pecivo, naseceni paradajz, krastavac, masline, puter, margarin, med, dzem, voce naseckano, grcki jogurt, mleko, kafu, sok, svez i tostiran hleb...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 07 Avgust 2020, 18:29 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Zavrsismo dorucak...zavalih se u svoju novu bastensku stolicu...to je novitet- drugacije boje bastenskih stolica, zamenjeni neki stolovi, neki prefarbani u belo, ograda drugacija i druge boje...i posecen bor (pefko), koji je rastao usred baste i pravio hlad otkad pamtim ovo mesto...namesto njega, loza se zgusnula, prosirila, vide se zaceci bobica...hladovina divna, a ose/pcele, umesto po nasim tanjirima, vrsljaju izmedju grancica loze...jedna mi je samo ostala i delile smo dorucak super! ;)

Kako vise ne pusim, pa ne uzivam u toj "posle-jela-cigareti", zavalih se pogleda uprtoh u Atos u daljini...slabo se vidi...neka magla se spustila, ne vidi se njegov vrh...talasici lagano zapljuskuju obalu....cuju se zrikavci...tiha muzika sa razglasa...sve "kao u ljubicu"... :mrgreen: ...sedimo tako, cutimo...i uzivamo...jos nema ostalih gostiju...

Nesto me zagolica...ose i pcele zamenile su brojne mace...izgleda da ima nekoliko "porodica"...brzo se sprijateljismo i svako je imao svoje ljubimce, koje je mazio i hranio tih dana...

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 10:09 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Na plazi, zauzet samo prvi red suncobrana...samo kod Dine...levo i desno od nas- nigde nikog...gazda Nikos jos nije izbacio sve svoje "morske zezalice", nema camaca...samo jedan jet ski...nema jos table sa cenovnikom...ni kucice, koja je tu stajala decenijama...namesto toga, "u nekoliko nivoa", gradi se "nesto", gde ce se izdavati oprema za sportove na vodi...vidim 2 izlivene betonske ploce...posadjen je mali drvored...jedino su bove "obelezile put" kojim idu camci...na ostrvcetu, onom sto je par stotina metara udaljeno od obale, nema jos postavljene zastavice...i to ne primecujem ja, vec moja skolska drugarica, koja je takodje zaljubljenik u Ostrvo, posto sam joj poslala fotke! :mrgreen:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 10:23 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
I, pocinju uobicajene svakodnevne "aktivnosti" na plazi- red suncanja, red buckanja, red zveranja, blejanja, red frapea, fotkanja...totalno uzivanje i besposlicarenje! :mrgreen: Takvi dani su se unedogled ponavljali, osim onih par "izleta" oko Ostrva, par odlazaka na druge plaze...i, naravno, obilazak pijace u Prinosu, koja, kako znate, radi samo ponedeljkom pre podne... :roll:

Ostali dani su bili prilicno prijatno-jednolicni... :romance-grouphug: ...provodili smo ih na plazi, a samo jednom Iva je uspela da me "istera u Potos" uvece...ostalih veceri, izmedju 9 i pola 10 uvece, za vecerom, glava mi je "padala u tanjir" i jedva sam cekala da se dovucem do kreveta... :mrgreen: ...gotovo svakodnevno Iva nam je dolazila u posetu...ona je bila sama (ne racunam prisustvo mlade Eleni, koja je pocela da radi za agenciju), jer znam da su joj nedostajali nasi ljudi!

Tog prvog dana, svratili smo do "Ka-pa-xi-ja", da se javimo nasoj drugarici Svetlani, Bugarki, koja je sad zivotna partnerka vlasnika restorana, a nasa visegodisnja drugarica...njen partner nam se izjada kako su nacisto propali ove sezone, kako Vlada uopste ne misli na njih, kako pomazu destinacije, koje su popularne kod bogatih Zemljana, a njih na Severu su "pustili niz vodu"...istina, mnogi objekti su bili zatvoreni...prodavnice...plaze- gotovo prazne...iz nase perspektive- idealno, iz njihove- katastrofa!

Vlasnica trafike, koja je jedina radila, od svih prodajnih objekata u mestu, rece da razmislja o tome da potpuno zatvori "radnju"...ne isplati joj se da dolazi, otvara i sedi tu ceo dan kad, kako rece, niko nista ne kupuje...dobro, ne bas "niko"... :shifty: ...moze se reci da sam joj pokupovala dobar deo proslogodisnjih zaliha! ;)

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 10:49 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Nekoliko dana pre naseg dolaska, Iva nam je slala slike...i rekla da je tuzno koliko objekata jos stoji zatvoreno..da Labros, iz Potosa, jos nije otvorio "El Greco", radnju sa girosom...to se ne pamti...on je radio i u aprilu, onih godina kada smo dolazili za Vaskrs...kako nisam nijednom prosla kroz ceo Potos, ne znam kakvo je stanje sa prodavnicama raznih tipova...poslednje vece smo svratili u "Surini", da se snabdemo sa malo ulja, maslinki, zacina i meda...tada sam videla da rade one radnjice pre Labrosa...na gondolama su bili sesiri, peskiri, ali nekako mala ponuda svega...licno sam u Potosu bila 4 puta...dvaput na 5 minuta, u kolima, kada smo isli po giros i u apoteku...jednom do "Tropicala" i poslednje vece do ulaza sa magistrale, da kupimo te tasoske delicije..nista "lagana setnja", nista druzenje...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 10:56 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Narednih dana se menjao broj popunjenih suncobrana...polako su pristizali gosti...pa je za vikend kod Dine bilo "sve puno" na plazi...ona i zaposleni su "trljali ruke"...ali, odmah posle vikenda, broj ljudi je poceo drasticno da opada...dan-dva pred nas odlazak, bila su popunjena 3 suncobrana...gostiju je bilo samo u 3 sobe, a rece nam da su joj gotovo svi Rumuni- vecinski gosti poslednjih godina, otkazali, zbog uvodjenja PCR testova, koji bi opteretili budzet za letovanje za nekoliko stotina evra po porodici...

Do naseg polaska, i "Albatros" je popunio plazu svojim rekvizitima, Rumuni su zdusno koristili sve sto se moglo...

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 11:18 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Treceg dana po dolasku, ako se dobro secam, nesto se naoblaci ujutro, pa u trenu resismo da obidjemo Ostrvo...poneli smo plazne rekvizite, za slucaj da bude za kupanje...shvatate vec da nismo mogli da obidjemo bas sve...ni sve plaze, ni sva mesta...prva na listi je bila plaza Tripiti...moram da priznam da ova plaza, toliko privlacna po lepom danu, puna turista, gde trazite mesto da spustite stvari, u ovom ruhu nije delovala privlacno...em se navukli oblaci, em prazne lezaljke, ne rade barovi na plazi...nekako- tuga!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Obicno sredinom jula ovde vlada "grabez", ne moze da se spusti ni peskir...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 11:33 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Zatim smo svratili na Aribba plazu...tu je bilo gostiju, ali samo u prvom redu do vode...Nemci...i cini mi se Cesi...kako je ova plaza u debelom hladu drveca i na njoj je prijatno i kad je velika vrucina, vetar koji poce da duva i "svira kroz usi", natera nas da se uvijemo "oko glave" ponetim peskirima...zadrzali smo se tu oko sat vremena...popismo kafu...u toaletu, koji je i sam u "chil fazonu", :mrgreen: , imate "automatik-papir"...kad cepnete "2 listica"- nema vise! :lol: Tek da znate! Zato uredno ima vode i sapuna za ruke, kao i sredstvo za dezinfekciju ruku...dok smo ispijali frape i kapucino na toj vetrometini, videh sledecu scenu: mala Nemica pokusa da nahrani tasosku macu, a ovaj "tigar" joj posteno zari kandzu u prstic! Isto se i meni desilo pre desetak godina, secate se? Dete se rasplaka na sav glas, polako dodje gazda restorana...dezinfikova joj ranu...pokaza joj kako je to, u stvari, vrlo pitoma maca...kada vas poznaje...evo i slike iste! :mrgreen:

Slika

Opaka maca, sa repom nakostresenim kao cetka za pranje flasa! :lol:

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 11:46 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Zatim smo otisli na moju nekad omiljenu plazu- Pachis...na njoj se nalazi hotel "Sentido"...hotelska skalamerija, koju dosad nisam videla...ne pamtim kada sam poslednji put bila na Pachisu, ali tada su jos na njemu bili bungalovi...i plaza mi je bila "prava morska"...i kafic mi je bio ono sto bas volim...verujem da smo Teddi, Blaza, Dext i ja iz istih ili slicnih razloga bii zaljubljeni u nju!

Sada, to je fenserajski kompleks, nimalo nalik na onu lepu plazu...i potpuno mi je jasno zasto su, onomad, Dext i Blaza %&&$$% kada su pricali o radovima i izgradnji novog hotela!

No, kako smo svi razliciti, pa nam se i svidjaju drugacije stvari, Zokiju se bas dopalo, a ja sam rekla "bas fuj" i...sve vreme #"$%%&&! :x

Redovi gusto nacickanih lezaljki...u raznim bojama, duz celog dela plaze, ispred hotela i nekadasnjeg omiljenog kafica, koji nisam mogla ni da prepoznam! :|

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 11:59 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Kako me je ova slika duboko rastuzila, pomislih da ce Mermerna iliti Saliara da popravi utisak... :op-op: ...prvo "ludjenje" smo doziveli kada smo, zbog lose obelezenog skretanja (a nismo dugo bili tu, pa zaboravismo "tacno gde...), promasismo skretanje za Makriammos i Mermernu i produzismo jos nekih 5-6 km...tu, konacno, ugledasmo tablu "Marble beach"...i- avantura poce! :? :? :?

Da sam znala sta nas ceka, da sam znala kakvim putem i koliko dugo cemo se spustati do mora, nikad ne bih to predlozila! :hand: Nisam mogla da verujem da smo se toliko udaljili i popeli uvis, da do Mermerne ima 10 km puta, 40 minuta puzeceg spustanja i 1,8 km idenja kao po jajima sa superostrim krivinama! :o Dakle- NIKADA ne idite tim putem! :snooty: :naughty: :doh:

Kako bilo, ne znajuci sta nas ceka, radosno smo skrenuli na taj put...zemljani...sa puuuunooo prasine, kamencica, kamencina, strmine...da sam pomislila da nikad gorim putem nismo isli! Bilo je simpaticnih deonica kroz sumu, uskostaznih, na ivici provalije, :mrgreen: , gde sam se vise puta :pray: :pray: :pray: da prezivimo prolazak, :mrgreen: , kada sam pomisljala da ce biti zanimljivo opisivati "put kojim se redje ide"... :shhh: ...kada smo, konacno, gotovo stigli, cekala nas je deonica na kojoj je pisalo da se ne sme ici vise od 10 km/h...a auto "zagrebe", pa "tresne" o zemlju...prasincine onoliko! Blagi uzas, tiha jeza! :?

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 12:10 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Na poslednjih par stotina metara pred izlazak na Porto Vathy plazu (prvo se do nje dolazi, pa onda ima jos nekih 500 m do Mermerne) pred nama se stvori auto rumunskih tablica...da bismo ga zaobisli, treba da imamo bar jos traku sirine, koju nemamo, a ispred nas ima nekoliko onih "udolina", gore-dole da se ide...ovaj stao, ni da mrdne...sparno...tu sam vec odlepila i bila mokra od znoja, islo mi se u toalet...znate ono "zedan sam, znojav, a piski mi se" osecaj! :mrgreen:

TO nije postojalo kada sam ja poslednji put bila...plaza je bila samo deo kamenoloma...kroz brda sljunka i mermerne prasine islo se do Vathy plaze, moje omiljene! :ljubac: Bas te godine, kad smo poslednji put bili na Tasosu, plaza je otvorena...ili godinu dana kasnije...veliki parking...ima i dosta hlada..."navigator" Grk nas provede do praznog mesta...i, taman pomislih kako cu sad da se bucnem...sva happy...kad vidim neprivlacnu plazu, sa obelezjima "covida"...Rumunima od kojih se ne moze prici...i obavestenjima da se nista ne sme unositi...pogledali smo se i rekli- "Idemo!"

Htela sam da odemo na Vathy...ali, Zoki mi je delovao tako razocarano i ljuto, da sam brzo odustala...bilo je tesko vreme, omorina, pa sam odustala i od toga da peske odem...pobegosmo do auta, pa pravac Mermerna!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 12:44 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Tamo je bio manji parking, ali nadjosmo mesto...odcupkasmo do plaze, ono "s noge na nogu, piski mi se" skakutanje...ali, tek tu sam se debelo razocarala! Nekako...nesredjeno...table upozorenja na sve strane- "udalji se zbog covida", "ne iznosi sljunak"...10 € rezervacija mesta po osobi...prilazimo vodi...struje nanele stroku i prljavstinu...a-aaaa! :naughty: Necemo se tu kupati! Ono poslednje sto htedoh da uradim je bilo da proverim da li nasa imena stoje tamo levo, na stenama...i da slikam...medjutim, u tom trenutku, gomila turista je radila isto- zavlacila se po stenama i prolazila tik jedno uz drugo...i- odustadoh! :roll:

Vracam se do Zokija, a on im "sve po spisku" zbog cena!

Nogicama u d*****a, i bez'!

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 13:00 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Iznervirani, zedni, gladni, sa potrebom za toaletom, koju nikako da zadovoljimo, krenusmo nazad, istocnom obalom, ka kuci...i tako stizemo do onog vidikovca, gde je nekada bio samo restorancic "Ta Platania", a sad je nikao hotel sa restoranom i bastom na uzvisini, preko magistrale...tu smo samo jednom, nekada, sedeli...konacno- toalet! :op: :op-op: Konacno- kafa, sok, i- sendvici! :? Ok! Kad si gladan, ne pitas previse! U lepoj hladovini, na 23-24*, odmorismo dusu i zadovoljismo osnovne ljudske potrebe!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 14:59 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Oko 5 popodne bili smo opet u Pefkariju.... :ljubac:
Svuda podji, kuci dodji...vazda bilo i ostalo! :op-op:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 12 Avgust 2020, 17:50 
Nije prisutan
Pomoćko
Pomoćko
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sreda, 20 Avgust 2014, 22:28
Postovi: 19548
Lokacija: Ministarstvo za odnose sa javnoscu RP
Pol: Seka
Jutro...svako je bilo lepo, kao uvek na Tasosu sto je... :ljubac:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
svuda podji, na tasos dodji!

SlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.