Putovanja u srcu

Mesto gde razmenjuju informacije oni kojima su putovanja u srcu
Danas je Četvrtak, 28 Mart 2024, 19:22

Sva vremena su u UTC + 1 sat




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
PostPoslato: Sreda, 10 Oktobar 2018, 08:04 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Itinerer za današnji dan:

Slika

Kuda ćemo? Imala sam neke skrivene planove od Hirona, a to je da pokupujem neke sitnice. Kako on nikad nije pružao otpor obilasku radnji (džentlmen), ja sam se sita nauživala.
Neznam zašto, al ta Vaci ulica mi je uvek bila lepa i zanimljiva.

Slika

Kad je uporedim sa onom od pre, pre i dalje je zadržala štimung i šarm starih vremena.

Slika
U menjačnici na ćošku smo hteli da promenimo malo para, jer su i dalje cene na nekim mestima izražene u forintama, ali smo odustali. Nema veze, plaćaćemo sa evrima.

Slika

Skulptura dečaka u maloj fontani postavljena je idealno gledajući na lepe lučne prolaze. Tu su se nekad davno jako dobro menjale marke za forinte, na crno!

Slika

Medjutim, sve više prodiru noviteti. KFC je svuda.

Slika

Hiron je kupio venac papričica iako svake godine nižemo ljute papričice za zimu.

Slika

Malo sam svratila u ovu radnju.

Slika

I radnja koja je sačuvala štimung Budimpešte iz najboljih vremena.

Slika

Restoran u istom stilu.

Slika

Drogerija "Oksitanija". Sećate se slike sa šamponima, losionima i mirisima iz našeg kupatila na brodu? E oni su iz ove firma.

Slika

Šetamo dalje, još je rano.

Slika

Medjutim, u kafanici na ćošku, već se uveliko pije kafa i doručkuje.

Slika

Narodna radinost.

Slika

Hironu se više dopala ova radnja. Kaže: " Slikaj me za moje drugare!"

Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 10 Oktobar 2018, 11:06 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Metroom smo otišli da jedne specijalizivane radnje za prodaju slikarskig materijala u kojoj se Hiron dooobro ovajdio!

Svratili smo u jedan prolaz gde je u dvorištu bila školska predstava, pa se na ulici čulo horsko pevanje koje nas je privuklo.

Slika

Iako znamo da će u "Žarbou" da nas oleše, nismo odoleli izazovu, pa šta košta da košta. I koštalo je!

Slika

Unutra je prijatna hladovina, a izbor finih kolača velik.

Slika

Slika

Obično smo sedeli unutra, a sad nam je baš prijalo sedenje u bašti pod nastrešnicom i u hladu velikih krošnji.
Dva kelnera su se "presamitila" oko nas. Možeš da govoriš na kom hoćeš jeziku, pa je Hiron preuzeo konverzaciju na francuskom. Ja sam izabrala neki čudan, ali odličan specijalitet, svaka kora od nečeg drugog, a Hiron veliko parče doboš torte.

Slika

Njemu je važno da bude komadeška, a ja volim malo, al' fino.
Kolači su bili par excellence, kao i cena, sve ukupno 25€ za dva kolača i flašicu vode.

Slikala sam i jednu, mislim da je škola... da ne budu samo radnjice!

Slika

Pošto je bilo poprilično toplo, odlučili smo da se vratimo na brod, koji je ceo klimatizovan.


Treba i popiti aperitiv pre ručka!

Slika

Znači, osim što smo potrošili pare, ništa drugo važno nismo radili to prepodne u Budimpešti.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 10 Oktobar 2018, 13:21 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Posle podne je Hironovo!
Obišli smo nekoliko antikvarnica. Hiron je poneo neku staru austrougarsku mapu sa označenim ratištima u balkamskom ratu, koju je hteo da proda, da bi imao izgovor da kupi nešto novo za svoju kolekciju.

Slika

Prvo smo bili u jednoj lepoj antikvarnici sa puno interesantnih starih umetničkih slika i drugih predmeta.

Slika

Naravno da smo znali kud treba da idemo, imali smo i mapu grada, ali naravno je i da smo zalutali. Znate kakvi su Madjari što se stranih jezika tiče. Svi govore madjarski. Sreća da smo u jednom prolazu, pa u dvorištu (jer smo kao i uvek išli prečicom, kao svi izvidjači i planinke), naišli na mladiće koji su govorili i engleski i francuski i koji su nas uputili u pravom smeru.
E, nailazimo na bulevar u kom ima puno staretinarnica. Hiron je obavio posao sa mapom, kupio ponešto što je oduvek želeo tek posle treće radnje.

Naišli smo i na radnju sa starim gramofonskim pločama.

Slika

Dobra stvar je što u tom bulevaru na svakih 30 metara ima klupa za odmor. Bila je prilična vrućina, pa je baš prijao odmor na klupi u hladovini drveća u bulevaru. Kad bi kod nas u bulevar stavili klupe, odmah bi neko sa njih nešto prodavao. Mrzelo nas je da nastavimo do muzeja, bili smo ranije u njemu, koji je bio u istoj ulici gde i antikvarnice.Tek kad smo videli muzej znali smo gde smo trebali da skrenemo!

Gužva u gradu, narod se vraća sa posla, iz metroa kulja masa, vuku kese i žure kući.

Slika

Malo dalje, bliže Dunavu, miran kutak ...

Slika

Možete iznajmiti bicikl.

Slika

Kad je o biciklu reč, sad sam se setila da na palubi broda u zatvorenim delu stoji jedno desetak bicikala koje smo mogli da koristimo. I, što nema nikakve veze sa biciklima, na izlazu stoji držač sa desetak kišobrana!

Polako smo još malo prošetali i opet pored "Matyas Pince" se vratili na brod.

Šta je sad ovo?
Onaj brod kroz kog smo prolazili je otplovio, pa je sad naš brod jedini na tom doku. To smo ovekovečili.

Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 10 Oktobar 2018, 18:04 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Pošto iz Budimpešte idemo u Osijek, tj u Hrvatsku, morali smo da popunimo formulare za carinu, ako neko nešto ima. Posada kaže da ih Hrvati puno zadržavaju na granici bez ikakve potrebe. Naši pasoši su svo vreme stajali na recepciji, tako da će noćas sve formalnosti prelaska granice završiti oni.

Oko šest sati popodne je održan koncert "Zsigmund brothers"-a.

Slika

Bilo je to neočekivano dobro izvodjenje u celom svetu poznate madjarske muzike na violini, u pratnji klavira.

Slika

Pobrali su zaslužen aplauz od publike koja očigledno zna šta je dobro.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Sreda, 10 Oktobar 2018, 18:17 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Posle večere brodari su nam pripremili novi spektakl. Noćna vožnja kruzerom duž obale Budimpešte, uzvodno, uz Štrausovu muziku. Šta reći? Ili bolje, kako ćutati? Išli smo ranije, malim brodom na takvu noćnu vožnju, ali na ovoj "grdosiji" i uz glasnu muziku, sasvim je drugačije!

Slika

Sumrak, zalazak sunca... noć.

Slika

Svi smo posedali na palubu i prepustili se tim nezaboravnim trenucima.

Slika

Slika

Slika

Svetla velegrada pojačana su posebnim osvetljenjem značajnijih prelepih zgrada, sa akcentom na parlament, dvorac i mostove.

Slika

Iznenadio nas je zaista velik broj manjih brodova koji su takodje krstarili Dunavom u svim pravcima.
Svi oni su bili osvetljeni, poneko i šarenim svetlima, tako da smo jasno mogli da vidimo atmosferu na njima.

Slika

Na nekima je svirala muzika, na nekima se baš služia večera, na nekima sipao šampanjac, a na nekima su gosti samo sedeli, baš kao i mi.

Bio je to trenutak za pamćenje.

Na kraju grada kapetan je okrenuo kruzer i krenuli smo nizvodno dalje na put ka Osijeku.

Naravno da se veče još nije završilo! Sad je na redu prepričavanje današnjih dogadjaja, uz vino i pivo, ko šta voli...

Slika

Stiglo je i kasno večernje posluženje... Toni ispunjava želje i posebno je raspoložen, pa je uživanje slušati ga. Pesme birane u skladu sa maskotom broda, tj iz ere Frenk Sinatre, Din Martina i Semi Devis Jr.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 11 Oktobar 2018, 13:00 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Osijek

I dan-danas Hiron spominje kako su bili udobni kreveti u kabini kruzera "River Navigator" ! Uopšte cela kabina je bila komotna, dobro i luksuzno opremljena i čista.

Slika

Prema dosadašnjim utiscima sa plovidbe, jednoglasno smo odlučili da iduće godine sa njima možda krstarimo rekom Rajnom.

Itinerer za danas:

Slika

Celo pre podne smo plovili Dunavom, ušli u reku Dravu ploveći sve do Osijeka. Da bi ušao kroz široko ušće reke Drave u Dunav brod je morao prvo malo da se spusti nizvodno, i tako, uzvodno punom snagom udje u Dravu.
Nema velike razlike u obalskim pejsažima dve reke.
Svo vreme smo se trkali sa ovim kruzerom. Oni su pobedili.

Slika

Tek negde posle ručka, "voditeljice" su nas preko razglasa obavestile da nas lokalni vodiči čekaju ispred broda.
Svaka nacija je imala svoju tablu za raspoznavanje i vodiča na svom jeziku. Naša je bila plava.

Slika


Prijemnike, sa slušalicama, koje smo nosili oko vrata smo morali da podesimo na frekvenciju odašiljača lokalnog vodiča i... pokret!
Sa Promenade smo krenuli ulicom normalnom na Dravu i došli do lepog trga sa fontanom.

Slika

Sa tog trga se ulazilo u još veći trg na kom je katedrala sv. Petra i Pavla.

Slika

Slika

Ispred nje je spomenik Štrosmajeru, koji je i pokrenuo izgradnju katedrale.

Slika

Hiron se lepo napričao sa vodičem. On se baš vratio sa Kube! Što nisam učila za vodiča?

Slika

Polako smo nastavili šetnju Županijskom ulicom u kojoj su uglavnom jednospratne lepe stare zgrade.
Hrvatsko Narodno Kazalište...

Slika

Preko puta je Ured Državne Uprave Županije.

Slika

Stari hotel...

Slika

Došli smo do ganc novih solitera, gde nas je čekao autobus koji nas je prevezao do Tvrdje.

Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 11 Oktobar 2018, 13:12 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Na centralnom trgu starog grada se nalazi spomenik kunama, koje su donete u Osijek da unište pacove. U znak zahvalnisti kunama današnja valuta Hrvatske se zove "kuna".

Slika

Okolne zgrade su bile kasarne i glavni štab. Sada su tu smešteni muzeji, univerzitet i škole. U tom starom kompleksu su i restorani, kafanice i barovi, pa je to glavno mesto za zabavu, naročito mladih.
Na starim fasadama zgrada u Tvrdji, a i u gradu na puno mesta, se vide ožiljci od metaka iz rata devedesetih

Slika

I, relativno mala tvrdjava.

Slika

Slika

Ušli smo u tvrdjavu, gde su nas dočekali učenici obližnje muzičke škole koji su vrlo dobro svirali lokalnu narodnu muziku.

Slika

Gde je muzika, tu je i vino! Putešestvije sa vodičem smo završili u poznatoj regionalnoj vinoteci.

Slika

Unutra je bilo fino prohladno, što nam je jako prijalo posle "upekle zvezde" napolju.

Slika

Posluženi smo, raznim vrstama vina, šunke i starog sira i kačkavalja. Svako je kupio po flašu-dve, a popio takodje po čašu-dve uz obilno meze.

Mladi muzičari su nas pratili i svo vreme pevali i svirali. Lep doček!

Slika

Gde su i kako završili Skandinavci, neznam, ali po povratku na brod svi smo bili veseli!!!

Ne bi Balkanci, bili Balkanci, da bar nešto ne zabrljaju. Čekali smo po najvećoj vrućini, na nekoj ledini, autobus za povratak na brod bar pola sata. Na trenutak su našoj grupi pokvarili raspoloženje.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Četvrtak, 11 Oktobar 2018, 13:19 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Elem, posle odlične večere i malo uživanja na palubi, sišli smo u bar gde su brodari spremali iznenadjenje.
Već smo se sa dosta gostiju upoznali. Gde god bi zastali sa nekim bi popričali o nekoj dogodovštini. Skandinavci su bili uvek raspoloženi za priču i razgovor s' nogu.

Toni je pesmom privukao društvo i bar se začas popunio.
Brodari su počeli njihovu uvežbanu pretstavu.
Duhviti skečevi u kojima je glavnu ulogu imao baš naš kelner iz restorana, inače je Španac.

Slika

Nije loše otpevao momak iz Crne Gore ...

Slika

Zapevali su i gosti, a zatim je bila igranka... ča-ča-ča ... tvist ... i rokiš!!!
Veče se opet završilo u prijatnom društvu uz razgovor.

Slika

A brod je nastavio plovidbu prema Novom Sadu.

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 12 Oktobar 2018, 08:13 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Novi Sad

Itinerer za današnji dan:

Slika

Šta da vam pričam o danu provedenom u Novom Sadu?
Pristali smo na ovom mestu...

Slika

... i imali lep pogled na Petrovaradin.

Slika

Skandinavci su otišli na razgledanje grada, a i deo naše grupe.
Mi smo deo dana proveli u gostima kod naših prijatelja iz Novog Sada, sa kojima često putujemo u Tunis.
Pošto je bio zaista lep dan rešili smo da prošpartamo po Novom Sadu, malo peške, malo kolima. Htela sam da napravim nekoliko fotografija, iako naši forumski Novosadjani to bolje umeju.

I evo, lepa zgrada Srpskog Narodnog Pozorišta.

Slika

Saborna Crkva.

Slika

Prošetali smo Pašićevom ulicom.

Slika

Slika

Provirili smo u prodavnicu suvenira.

Slika

Ovog puta nismo hteli da svraćamo u nijedan restoran.

Slika

Prošli smo pored dobro poznatih zgrada.
Matica Srpska.

Slika

Zanatski dom.

Slika

Kuća Mileve Marić još nije renovirana.

Slika

Trgom dominira katedrala.

Slika

Hotel "Putnik".

Ulica Modene i u pozadini je Izvršno Veće.

Slika

Vladikin dvor i spomenik Jovanu Jovanoviću Zmaju.

Slika

Kako nam sada izgleda daleko Bratislava i škola u kojoj su se školovali i Zmaj i Sterija i Dositej i Svetozar Miletic, jedan od gradonačelnika Novog Sada- srpske Atine. Još prvi dan u Beču smo planirall da vidimo i spomenik Vuku Stefanoviču Karadžiću ali nismo imali dovoljno vremena. Moraćemo opet u Beč!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Poslednji put menjao dujaspasa dana Petak, 12 Oktobar 2018, 08:25, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 12 Oktobar 2018, 08:24 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Posle podne su naši Novosadjani bili naši gosti na brodu. Da bi oni mogli da udju na brod, morao je mornar-obezbedjenje da ih prijavi na policiskom punktu koji je bio na jedno sto metara od broda. Nas četvoro smo ga čekali ispred broda, a u medjuvremenu se spremalo nevreme. To je ujedno bilo i jedino loše vreme na celom našem putu.
Konačno, mornar se vratio, lične karte su ostale na recepciji kruzera, a mi smo otišli u potpuno prazan bar.

Slika

U trenutku je stvorii Toni i počeo da peva i svira kao da je bar pun, a odnekud se stvorio i barmen koji je odmah doneo poručeno piće.
Tako smo sedeli jedno sat vremena i pričali uz muziku i piće!
Došlo je vreme da se oprostimo od naših gostiju. Napolju se razvedrilo, ko da ni nije bilo nevreme.
Bacili smo pogled na predivnu tvrdjavu obasjanu kasnim popodnevnim suncem.

Slika

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 12 Oktobar 2018, 10:38 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
I došlo je vreme za svečanost!
Pre večere su nas u baru dočekali kapetan, glavni šefovi posade i naš vodič i kucnuli se sa nama čašom šampanjca. Za goste iz Srbije je bilo oproštajno veče, dok su Skandinavci nastavljali put.

Slika

Slika

Slika

U restoranu je poslužena svečana "kapetanova" večera.
Kuver je bio svečan, a večera gala!

To veče je na brodu organizovan koncert ozbiljne muzike. Prvakinja beogradske opere u pratnji harfistkinje, otpevala je par poznatih arija iz opera.

Slika

Slika

Večernju zabavu je nastavio Toni.

Odjednom su se barmeni uskomešali, Toni se malo prenuo... Kapetan ulazi u bar!
Valda je kapetan ocenio da je za našim stolom danima veselo društvo, pa nam je prišao da se pozdravi i mi smo ga pozvali da nam se pridruži. Rukom je veselo manuo barmenu i rekao: "Na moj račun!"
Tek tada je počelo nadpričavanje! On je Slovak, a oženjen je Ruskinjom. Malo, malo pa je govorio: " Moja žena Ruska." Trudio se da kaže nešto i na našem jeziku, mada smo vodili razgovor na svim jezicima.

Slika

Došao je i glavni kuvar, valda da malo "obidje" bar, al' se predomislio kad je video kapetana. Mi smo ga glasno pohvalili kako kuva, jel je stvarno odličan.

Polako su Skandinavci i naši odlazili na spavanje, tako da smo samo mi, Toni, kapetan i barmen malo više zaglavili. Baš nam je bilo lepo!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 12 Oktobar 2018, 10:44 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 22 Novembar 2014, 16:18
Postovi: 3365
Lokacija: Zemun
Pol: Seka
Beograd

Itinerer za danas:

Slika

Malo smo spavali te noći, jer smo navili sat da nas probudi več u šest. Hteli smo još malo da uživamo u plovidbi i da snimimo prolazak kruzera pored Zemuna i naše kuće, koja je na sto metara od obale Dunava.
Prošli smo Pupinov most...

Slika

I Zemun...

Slika

Slika

Kraj puta... pozdravljanje sa svima redom, mahanje Skandinavcima koji su se žurno peli u autobuse kojim su išli u razgledanje Beograda.
Šta! Vi sad silazite sa kruzera, pita nas jedan Danac sa kojim smo često pričali. Mi živimo u Beogradu, kažemo mu mi. U Beogradu, kaže on, verovatno misleći da tu nešto nije uredu! Valda mu tek tada nije bilo jasno da smo mi ti isti Srbi o kojima se u svetu priča.

Taksi, prašina u luci, saobraćajna gužva, otrežnjenje!
Kao iz neke bajke, ušli smo u stvarnost!

_________________
:happy-cheerleadersmileygirl:


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 12 Oktobar 2018, 11:30 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
Вала, и мене сад враћаш у стварност после ових пар дана свакодневног читања путописа.
Надмашила си себе, а све зачинила Хиром.

:bravo: :bravo: :bravo:

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 12 Oktobar 2018, 12:11 
Nije prisutan
Svetski putnik
Svetski putnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: Četvrtak, 21 Avgust 2014, 05:46
Postovi: 3783
Lokacija: Beograd / Jagodina
Pol: Bata
:bravo:
Veoma nadahnuto pisanje, divno je kako ste se ti i Hiron dopunjavali i vidi se da ste uživali u ovom putovanju. Oduševljen sam brojem fotografija koje doneseš sa putovanja i koliko detalja fotografišeš.
Deluje mi da je malo slobodnog vremena za obilazak gradova, naročito ako želiš da iskoristiš pun pansion. Da li možda znaš koliko bi koštao paket izleta kod brodara da ga niste dobili gratis? Da li bi nam Hiron prikazao slike koje su nastale na ovom putovanju? Znaš li da li je Skandinavcima krstarenje bio deo nekog dužeg aranžmana ili su došli u Beč samo sa namerom da budu na krstarenju Dunavom ili ste se možda vi samo ukrcali na polovini krstarenja, to nisam baš shvatio?
Jedva čekam da se otisnete na plovidbu Rajnom.
Trenutno me ovaj tip putovanja ne privlači, eventualno bi mogao neki seminar da se organizuje (mogao bih da predložim isporučiocima opreme).


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: Petak, 12 Oktobar 2018, 13:48 
Nije prisutan
Rođen spakovan
Rođen spakovan
Korisnikov avatar

Pridružio se: Subota, 23 Avgust 2014, 22:29
Postovi: 11134
VlaMar je napisao:
Trenutno me ovaj tip putovanja ne privlači, eventualno bi mogao neki seminar da se organizuje (mogao bih da predložim isporučiocima opreme).

Или тим билдинг па да пође и Минелена...

_________________
τα ταξίδια στην καρδιά...


Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat


Ko je prisutan

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  

Pokreće ga phpBB® Forum Software © phpBB Group
Putovanja u srcu © 2014-2019.